Одржано јуниорско првенство Србије у Го-у

Јуниорско првенство Србије у Го-у за 2023. одржано је 11-12.11.2023. у Центру за стручно усавршавање у Нишу. Учествовало је 11 младих играча у распону од 7 до 18 година у три категорије (до 12, 16 и 20 година) из Ниша Мерошине, Ћићевца и Београда. Три девојчице, Марта, Дуња и Хелена из ОШ "Цар Константин", први пут су наступиле на јуниорском такмичењу. Најмлађи учесник био је Владимир Лилић (7 година) из ОШ "Ратко Вукићевић".
Победио је Вук Душанић (18), тренутно најмлађи носилац мајсторске титуле (I Дан) у Србији који је тако одбранио титулу првака од прошле године. Поникао је у програму “Играј Го-развијај вијуге” који је реализован у оквиру Научног клуба.
Друго место освојио је Илија Илић из Гимназије "Бора Станковић", док је трећи био Димитрије Поповић из исте гимназије. Природно следи оснивање Го секције у тој гимназији!
Већину учесника јуниорског првенства чинили су полазници програма “Играј Го-развијај вијуге” који се наставља у новом циклусу у сарадњи са Центром, гимназијом "Бора Станковић" и ОШ "Цар Константин" у којој су се већ појавиле талентоване девојчице које чине језгро нове школе гоа, на челу са већ искусним Костом Илићем, учеником 8. разреда.
Центар ће бити домаћин и традиционалног међународног Го турнира НИШОПЕН 2023 који је заказан за 23-24. децембар.

Honeyview 1go 1112 Honeyview 15 go 1112