Упознајте ГО - древну игру која је научила рачунар да мисли

31.05.2023. Још једна активност Научног клуба у оквиру манифестације Мај месец математике, реализована је за ученике петог разреда у ОШ "Сретен Младеновић Мика". Упознајте ГО-древну игру која је научила рачунар да мисли, назив је радионице, коју су реализовали Мирјана Рашић Митић, наставница у ОШ "Свети Сава" и Жељко Веселиновић и Радомир Петрић из Клуба ПРО-ГО. Ученици су сазнали више о историјату ове игре и како је игра са огромним бројем комбинација послужила као изазов у тренирању вештачке интелигенције. Мајстори ове игре упутили су ученике у правила игре, а затим су ученици одиграли своје прве партије. Заинтересованост и задовољство ученика указује на потребу да ова игра постане део школских ван наставних активности. Ученике су организовали Александра Јовановић, наставница математике и Александар Стојковић, наставник технике и информатике.

Honeyview go31 Honeyview g032 Honeyview go33
Honeyview go34 Honeyview go35 Honeyview go36