Почела реализација пројекта "На месту злочина" - Интерактивна симулација форензичког процеса

03.03.2022. У Научном клубу Ниш је почела реализација пројекта који је одобрен по јавном позиву Центра за промоцију науке за 2021. годину "На месту злочина" - Интерактивна симулација форензичког процеса.
Пројекат је од стране конкурсне комисије оцењен највишом оценом од свих одобрених пројеката за ту годину.
Прojeкaт „Нa мeсту злoчинa” прeдстaвљa интeрaктивну симулaциjу нaмeњeну учeницимa трeћeг и чeтвртoг рaзрeдa срeдњих шкoлa и имa зa циљ дa, нa зaнимљив и њихoвoм узрaсту прилaгoђeн нaчин, приближи цeлoкупни фoрeнзички прoцeс. Учeници ћe имaти прилику дa сe сaми oпрoбajу у улoзи дeтeктивa кojи рaди нa случajу смрти oсoбe: упoзнaћe сe сa рaдoм фoрeнзичaрa, сaкупљaћe и oбрaђивaти рaзличитe дoкaзe сa пoтeнциjaлнoг „мeстa злoчинa” и сaмoстaлнo ћe, уз пoдршку мeнтoрa, дoнoсити рaзличитe зaкључкe o пoтeнциjaлнoм злoчинцу. У пројекту учествују ученици Економске школе, Гимназије "Бора Станковић", Гимназије "Светозар Марковић" и ЕТШ "Никола Тесла" из Ниша, укупно 40 ученика.
У научном клубу Ниш су путем зум платформе свим учесницима представљени циљеви пројекта, начин рада и указано на значај тимског рада који их очекује. За ученике је припремљена публикација, путем које ће искуства из пројекта моћи да пренесу вршњацима у својим школама.
Кроз авантуру која их чека учешћем у 4 радионице током марта и априла месеца воде их студенти биологије са Природно-математичког факултета у Нишу, Ана Миленковић, Александра Петровић, Јана Ђорђевић, Емилија Ћирић и Анастасија Јевтић уз менторство проф др Владимира Жикића.

Honeyview IMG 20220303 200610 Honeyview IMG 20220303 200554
Honeyview IMG 20220303 200545