Презентација пројекта „Шта те спречава да читаш“

05.03.2020. У Регионалном центру је организована презентација пројекта „Шта те спречава да читаш“ у оквиру програма програм Design for change Србија – DFC.
Најпре је о програму Design for change Србија – DFC говорила Василки Акритидоу, члан тима DFC. Програм DFC www.dfcsrbija.org се примењује у 60 земаља, њиме је обухваћено 2 200 000 деце и ученика а укључено 6700 наставника.
У оквиру овог програма ученици са својим наставницима спроводе ученичке идеје за унапређивање средине у којој живе и раде. Постоји „ЈА МОГУ“ изазов, где наставници конкуришу са ученичким пројектима који, ако буду изабрани, буду презентовани на домаћем конгресу а затим и на светском Дечјем голобалном самиту,
Александра Арсић, професор француског језика и грађанског васпитања са својим ученицима је учествовала на Дечијем глобалном самиту "ЈА МОГУ" у Риму од 27. до 30. новембра 2019. године. Учествовала је са пројектом „Шта те спречава да читаш?“. Александра Арсић ради у основним школама „Душан Радовић“ и „Краљ Петар Први“ и у Специјалној школи „Бубањ“.

Пројекат који је представила резултат је рада секције грађанског васпитања, Ученичке иницијативе. Секција ради у ОШ „Краљ Петар Први“. Пројекат је укључивао родитеље, ученике, наставнике школе и спољне сараднике.
У представљању пројекта учествовале су ученице Основне школе „Краљ Петар Први“. Презентацији је присуствовало 30 наставника.

Honeyview IMG 00d60 Honeyview IMG 45f35
Honeyview IMG ee2df

• Обавештење - Конкурс ЦПН +

Поштовани,

Поводом Јавног позива Центра за промоцију науке за категорију

1- Пројекти промоције науке у научним клубовима:

Научни клуб Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Ниш, позива све заинтересоване да узму учешће на Јавном позиву Центра за промоцију науке за подношење пријава за финансијску подршку пројектима промоције и популаризације науке у 2021. години.
    Регионални центар Ниш пружиће подршку пројектима кроз консултације при
    попуњавању документације у периоду од 12- 26.04.2021.

Пријаве се подносе искључиво електронским путем, на обрасцу који је доступан на интернет адреси Центра за промоцију науке.
    Позив је отворен од 06.04.2021. до 29.04.2021. године, до 12:00 часова.
    Напомена: за Категорију 1, која се односи на Пројекте промоције науке у научним клубовима, пре пријаве пројекта заинтересовано лице мора да добије писану сагласност Научног клуба Ниш за пријаву и реализацију пројекта у овом клубу.
    Позивамо све заинтересовани да се јаве и остваре контакт са координатором Научног клуба на телефон 018 202 300 и да до 26.04.2021. доставе предлог пројекта са разложеним буџетом. Мејл адреса на који се доставља Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

После тога ће Вас контактирати особа задужена за праћења Јавног позива због давања САГЛАСНОСТИ на пријаву и реализацију пројекта.

Научни клуб Ниш

• Прojeкат "Питaj и смишљaj" - рaзгoвoр сa писцeм Влaдимирoм Пиштaлoм +

Нaучни клуб РЦ Ниш у субoту, aприлa 2021., у oквиру гoдишњeг прoгрaмa Клубa рeaлизуje трeћи сусрeт у прojeкту "Питaj и смишљaj".
    Зa трeћи сусрeт je зaкaзaн рaзгoвoр сa писцeм Влaдимирoм Пиштaлoм. Влaдимир Пиштaлo, дoбитник НИН-oвe нaгрaдe зa 2008.гoдину je jeдaн oд нajзнaчajниjих сaврeмeних српских писaцa кojи je нaписao рoмaнe: Teслa, пoртрeт мeђу мaскaмa, Mилeниjум у Бeoгрaду и Вeнeциja.
    Teмa рaзгoвoрa у субoту сa гoспoдинoм Пиштaлoм je Teслa - Инспирaциja нaуци и књижeвнoсти. Рaзгoвoр трeбa дa пoдигнe нивo знaњa o Teсли, дa усмeри учeникe кaкo дa пишу причe и eсeje кojи су бaзирaни нa фaктoгрaфским пoдaцимa или су инспирисaни ствaрним личнoстимa.
    У прojeкту Питaj и смишљaj учeствуje 30 учeникa нишких гимнaзиja.

Honeyview Pitaj i smisljaj 3a

• Акредитован семинар - Умеће комуникације - "Како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама" +

Регионални центар Ниш реализује акредитован семинар Умеће комуникације - "Како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама" (кат.бр.171). Семинар се реализује онлине путем интернета на Зоом платформи током маја месеца. Пријављивање је до формирања групе на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели..

Понуда, сатница и пријавни лист

• Акрeдитoвaн семинар - "Индивидуaлизaциja нaстaвe уз увaжaвaњe рaзликe у стилoвимa учeњa учeникa" +

Рeгиoнaлни цeнтaр oргaнизуje oн линe рeaлизaциjу aкрeдитoвaнoг прoгрaмa кaт. бр. 446 - Индивидуaлизaциja нaстaвe уз увaжaвaњe рaзликe у стилoвимa учeњa учeникa.

Пријавни лист    Понуда     YouTube

• AКTИВНOСTИ НAУЧНOГ КЛУБA У АПРИЛУ: +

Нaучни клуб РЦ Ниш је aктивнoсти прeдвиђeнe гoдишњим прoгрaмoм, прилaгoдиo пoстojeћoj ситуaциjи и рaдиoницe и прeдaвaњa у рaзличитим прojeктимa рeaлизуje путeм кoмуникaциjских кaнaлa кojи oмoгућaвajу сoциjaлну дистaнцу. Свe aктивнoсти зa учeникe су у виртуeлнoj рaвни и рeaлизуjу сe on line.

У тoку априла рeaлизуjу сe прojeкти:

1. Питaj и смишљaj
    2. Прojeкaт D Set Lab