Промоција књиге "Шта биљка зна: водич кроз свет чула"

15.11.2016. У Научном клубу Регионалног центра одржана је промоција књиге "Шта биљка зна: водич кроз свет чула". Аутор књиге је Данијел Шемовиц - декан Факултета Биолошких наука на Универзитету у Тел Авиву, један од највећих светских молекуларних биолога. Књигу је издао Центар за промоцију науке из Београда. На промоцији су говорили: др Драгана Божић - научни сарадник са Института "Синиша Станковић", која је превела ову књигу, др. Бранислав Шилер - виши научни сарадник са Института "Синиша Станковић" из Београда, рецензент превода књиге и Иван Умељић - руководилац групе за издаваштво ЦПН-а. На презентацији је објашњено како су нам биљке сличније него што можемо да предпоставимо, истовремено разоткривајући многе раширене псеудонаучне заблуде. Презентацији су присуствовали наставници биологије основних и средњих школа.