"Алгоритми: Од рецепта до чет бота"

Радионице за ученике старијих разреда основних школа "Алгоритми: Од рецепта до чет бота", реализоване су у среду 17.05.2023. у просторијама Научног клуба, у склопу манифестације Мај месец математике. Ученици седмог разреда основних школа "Његош" и "Бранко Миљковић" и "Сретен Младеновић Мика" имали су прилике да током ове активности сазнају шта су алгоритми, kаква се тајна крије иза Цезарове шифре, kако је један математичар надмудрио нацистичку Немачку и тако започео пут стварања вештачке интелигенције и уопште да ли нам је за све од рецепта до чет бота потребан добар алгоритам.
Активности су ученицима биле занимљиве и подстакле су бројна питања ученика. Радионицу је осмислила и реализовла наставница математике и информатике из ОШ "Свети Сава" Мирјана Рашић Митић.

Honeyview DSC02381 Honeyview DSC02377 copy