„На месту злочина“

Прва радионица у пројекту „На месту злочина“, који је одобрен по јавном позиву ЦПН- а за 2021. годину, реализована је 10.03.2022. у Научном клубу Ниш.
Пројекат садржи радионице: 1. Форензичка наука; 2. Форензичка ентомологија; 3. Форензичка лимнологија; 4. Место злочина, Трагови и анализа молекула ДНК (Обрада трагова крви, Генетички маркери од значаја за форензику, Технологија анализе ДНК молекула); 5.Форензичка дактилоскопија.
Аутори пројекта, студенти са Департмана за биологију Природно-математичког факултета у Нишу, професионално су приступили улози коју имају у овом пројекту и кроз игру асоцијација и упознавања ученике, постепено су уводили ученике у сегменте пројекта.
Кроз теоријски део и показивање примера обрађене су прва и друга тема. Учиницима су подељене наменски одштампане радне свеске са описом свих радионица и радним задацима за сваку радионицу које ће им помоћи да се у месец дана трајања пројекта детаљно упознају са широким спектром научних грана које ова област покрива али и са занимљивим задацима који их очекују.

На крају радионице ученици и студенти су изразили задовољство учешћем у пројекту и са великим очекивањима најавили нову.

Honeyview IMG 3663 Honeyview IMG 3662
Honeyview IMG 3661 Honeyview IMG 3666

_______________________

Уплата котизације на ж.р.:
840-31500845-37

  • :
  • :

НАЈАВА ДОГАЂАЈА

  • Акредитовани семинар „Вештачка интелигенција у учионици”

    Поштоване колегинице и колеге,

    Позивамо вас да постанете део акредитованог програма стручног усавршавања који трансформише начин на који размишљамо о дигиталним алатима у настави. Семинар „Вештачка интелигенција у учионици” (каталошки број 759) није само курс о технологији - то је практичан путоказ за модерну школу.

    О чему се ради?

    Овај програм је фокусиран на стратешку примену AI алата. Не учимо само „како ради ChatGPT”, већ како да вештачка интелигенција постане ваш дигитални асистент.
    Програм је подељен у четири тематске целине које вас воде од теоријских основа до потпуне практичне примене у настави:

    I недеља : Основе вештачке интелигенције и етичка питања;
    II недеља : AI алати за креирање индивидуализованих лекција и помоћ ученицима при савладавању градива;
    III недеља : AI алати за праћење и процену постигнућа ученика;
    IV недеља : Упознавање са алатима за помоћ у административним задацима и документацији.

    Зашто изабрати баш овај семинар?
    - Акредитација: Семинар носи 32 бода стручног усавршавања и званично уверење након завршетка.
    - Потпуна флексибилност: Радите онлајн, темпом који вама одговара у оквиру предвиђене четири недеље.
    - Безбедно и етички: Учимо како да AI користимо одговорно, штитећи приватност података и интегритет наставног процеса на сваком кораку.
    - Практична применљивост: Све што научите на Moodle платформи одмах је применљиво у вашој учионици, без обзира на то који предмет предајете.

    Пријава је на линку: https://forms.gle/KGUcEVBjB9zZzNyR6

    Цена по учеснику: 5500,00 динара.

    За групе (школе) са више од 20 полазника: 4000,00 динара по учеснику.
    Семинар реализују професорке математике и савремених технологија Јелена Кенић и Аница Тричковић.

    Honeyview Gemini Generated Image uv

    ___________________________________________

  • Одобрени програми стручног усавршавања за школску 2025/2026, 2026/2027. и 2027/2028. годину

    Одобрени програми ЦСУ Ниш у новом каталогу програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2025/2026, 2026/2027. и 2027/2028. годину, одобрен од стране ЗУОВ-а:

    СПИСАК ПОДРЖАНИХ ПРОГРАМА ЦСУ НИШ

    ЗУОВ КАТАЛОГ

    ___________________________________________

  • Припремна настава за полагање правосудног испита

    Pripremna nastava Pravosudni ispit Nis 5 6 2026

    Линк за више информација и пријаву

    ___________________________________________

  • ЈАВНО ПРИЗНАТИ ОРГАНИЗАТОР АКТИВНОСТИ ОБРАЗОВАЊА ОДРАСЛИХ

    JPOA copy

    ___________________________________________

  • Сарадња ЦСУ Ниш и Goethe Institut-а Београд

    Центар за стручно усавршавање и Goethe Institut Београд су потписали нови трогодишњи споразум о сарадњи

    Honeyview Logo GoetheInstitut 3

  • Институт Конфуције при Универзитету у Нишу

    konfucije

  • Друштво интерних ревизора

    dir v1

  • Службени гласник

    SG

  • 1
min prosvete nauke zavod za unapredjenje
zavod za vrednovanje mreza copy
CPN                                        

Мрежа РЦ/ЦСУ Србије 
cacak kanjiza kikinda Kragujevac Krusevac Leskovac
Sabac Smederevo Uzice Novi Pazar Knjazevac 1