Реализован акредитован семинар „Пројектна настава“ у гимназији „Бора Станковић“

09. и 10. октобра 2021. У гимназији „Бора Станковић“ у Нишу, а у организацији Регионалног центра, реализован је акредитован семинар „Пројектна настава“ (кат. бр. 400, област: Општа питања наставе, 16 бодова ) за тридесет наставника Гимназије.
Циљеви семинара су: Оспособљавање наставника за организацију наставе и формулисање циљева наставе у којој је заступљена корелација више предмета и повезивање образовног програма са садржајима, проблемима и појавама из стварног живота и за планирање пројекта у настави у различитим временским и просторним димензијама; Оснаживање наставника за нову улогу у наставном процесу - саветник и водич у циљу развијања самосталности код ученика, вештине прикупљања и селекције информација, развијања компетенција за доношење одлука и решавање проблема Изградња вештина за вођење рефлексије пројекта; Унапређивање компетенција за вредновање постигнућа ученика за реализовани пројекат.
Семинар су реализовали аутори Дејан Пејчић, професор информатике и Саша Манић, професор математике.

Honeyview 1633890010821 Honeyview 1633890010827 copy