Одржана радионица за едукацију Ромске заједнице у Србији

03.07.2021. У Регионалном центру је одржана радионица која је део пројекта политичке едукације Ромске заједнице у Србији, финансираног од фондације Rosa Luxemburg Foundation. Овај пројекат се спроводи већ десетак година, а поред Ниша пројекат се спроводи у Београду, Новом Саду и Бору. Програм се базира на представљању основа рада локалних самоуправа, мапирању и сагледавању проблема ромске заједнице на локалу, сагледавању проблема на које је могуће утицати кроз активну партиципацију грађана ромске мањине и покушају осмишљавања тактике и легалног начина указивања на постојање проблема и његово потенцијално решавање. Фокус овогодишње политичке едукације биће уперен на комуналне проблеме попут становања, снабдевања електричном енергијом и водоснабдевања. Указано је на важност организације на локалном нивоу и на примере успешних локалних борби, како регионалних тако и глобалних.
Предавачи за ову годину су Роберт Касумовић (активиста Форума Рома и члан редакције портала Машина) и Милош Баковић Јаџић (активиста Центра за политике еманципације).

• Недеља Goethe-Instituta у Регионалном центру Ниш +

Goethe-Institut је културна установа Савезне Републике Немачке која своју делатност обавља широм света.
    У периоду 20.09.2021 - 24.09.2021. у Регионалном центру Ниш, Goethe-Institut Beograd представиће неке од својих активности.
    Пријављивање за радионице за наставнике немачког језика на пријавном формулару РЦ.

Пријаве за инфо радионицу:

Пријавни лист

Honeyview AktivnostiGoethe Institut 1 page

• НОЋ ИСТРАЖИВАЧА 2021 +

У сусрет научном петку у Научном клубу РЦ Ниш, позивамо Вас да посетите овогодишњу
    НОЋ ИСТРАЖИВАЧА 24.09.2021. од 17:00 до 21:00 часова

Учесници ће имати прилику да прате разне презентације и радионице и да интерактивно учествују у њима.
    Све активности су онлајн на ЗООМ платформи.

У прилогу је агенда и пријавни лист.

Сви наставници учесници активности, добиће потврду о стручном усавршавању.
    Пријављивање је до 23.09.2021. на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Honeyview Агенда Ноћ истраживача21  за школе page 0001

• Активности Научног клуба у првом полугођу +