Одржан састанак представника Школске управе Нишавског округа са директорима основних школа

18.06.2021. У великој сали Регионалног центра одржан је састанак представника Школске управе Нишавског округа са директорима основних школа поводом завршног испита на крају основног образовања и васпитања у школској 2020/2021. години. Теме састанка су биле: Пунктови/скенинг центри за дистрибуцију тестова; Бројно стање ученика; Процедуре и упутства за реализацију завршног испита; Коришћење апликације за прегледање; Формирање комисија за прегледање у скенинг центрима и Текућа питања (Календар образовно-васпитног рада 2021/2022. године; Бесплатни уџбеници/ ЈИСП / ФУК / Конкурси/НуП, Екс. и матуре и Измена правилника).
Присутни директори добили су стручно упутство за спровођење завршног испита на крају основног образовања и васпитања за школску 2020/2021. годину са прилозима и обрасцима, а материјал је објављен на званичној интернет страници Министарства. Састанку је присуствовало 57 директора основних и средњих школа из Ниша и околине. Састанак су водили: Драган Гејо, начелник Школске управе Ниш, Мирјана Смрекар-Станковић,  Душица Младеновић и Предраг Нешовић, просветни саветници Школске управе Ниш и Драган Илић, проф. информатике у Првој нишкој гимназији "Стеван Сремац".
После састанка са директорима школа одржан је и састанак представника Школске управе Нишавског округа са преко 100 супервизора завршног испита, на Зум платформи, са истим темама као и за директоре.

Honeyview DSC00607 Honeyview DSC00605
Honeyview DSC00614 Honeyview DSC00623