Одржан завршни део пројекта "Питај и смишљај"

У среду, 19. маја, у просторијама Регионалног центра одржан је завршни део пројекта Питај и смишљај. Ово је уједно био и први уживо сусрет и упознавање са учесницима с обзиром да су све радионице, у складу са мерама заштите од Ковида, реализоване он лајн. Гимназијалци су размењивали ставове и увиде о областима којима се пројекат бавио, резимирали су знања које су добили од предавача и правили нове везе међу њима. На самом крају су истакли поруке које су лично добили, а које би могли да примене у даљем школовању и животу. Учесници су изразили жељу да се сличан пројекат понови. Изразили су жељу да се понови пројекат који на интерактиван и креативан начин осветљава нове научне области и дисциплине.
У пројекту су учествовали ученици све четири нишке гимназије: Прва нишка гимназија "Стеван Сремац"; "Бора Станковић"; "9 мај" и "Светозар Марковић". Милица Вучковић, професор књижевности и српског језика, је аутор пројекта, а Научни клуб Ниш је у гимназијалцима учесницима пројекта препознао и пронашао нове сараднике са којима ће у будуће реализовати нове активности и које ће и на даље упутићивати у нове научне комуникације.

Honeyview DSC00477 Honeyview DSC00467
Honeyview DSC00470 Honeyview DSC00474

• Акредитован семинар "Виртуелна туристичка агенција-практична обука наставника за агенцијско пословање" +

Регионални центар организује акредитован семинар: Виртуелна туристичка агенција-практична обука наставника за агенцијско пословање

- Каталошки број семинара: 901
    - Време одржавања семинара: 01.07.2021.
    - Почетак семинара: 10.00ч.
    - Котизација: 3.000 динара.
    - Број полазника: У складу са епидемиолошким мерама Републике Србије, до 15.
    - Место одржавања: Регионални центар за професионални развој, Ниш
    - Рок за пријаву: 24.06.2021.

Школа/установа може пријавити већи број учесника на једној пријави.
    Пријава: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Пријавни лист     Сатница

• Акредитован семинар "Виртуелни Хотел-практична обука наставника за Хотелско пословање" +

Регионални центар организује акредитован семинар: Виртуелни Хотел-практична обука наставника за Хотелско пословање

- Каталошки број семинара: 902
    - Котизација: 3.000 динара.
    - Датум одржавања семинара: 30.06.2021.
    - Почетак семинара: 10.00ч.
    - Број полазника: У складу са епидемиолошким мерама Републике Србије, до 15.
    - Место одржавана: Регионални центар за професионални развој, Ниш
    - Рок за пријаву: 24.06.2021.

Школа/установа може пријавити већи број учесника на једној пријави.

Пријавни лист     Сатница

• Реализација акредитованог семинара "Умеће комуникације - Како да говоримо и слушамо да би ученици хтели да нас чују и да комуницирају са нама" +

Регионални центар организује онлајн реализацију акредитованог семинара "Умеће комуникације Како да говоримо и слушамо да би ученици хтели да нас чују и да комуницирају са нама", кат.бр.171 област: Васпитни рад у периоду 1-2.07.2021.Котизација износи 5.800,00 динара.
    Семинар је на листи препоручених за наставнике Грађанског васпитања према Правилнику о врсти стручне спреме наставника.

Понуда     Пријавни лист

• Акрeдитoвaн семинар - "Индивидуaлизaциja нaстaвe уз увaжaвaњe рaзликe у стилoвимa учeњa учeникa" +

Рeгиoнaлни цeнтaр oргaнизуje oн линe рeaлизaциjу aкрeдитoвaнoг прoгрaмa кaт. бр. 446 - Индивидуaлизaциja нaстaвe уз увaжaвaњe рaзликe у стилoвимa учeњa учeникa.

Пријавни лист    Понуда     YouTube

• AКTИВНOСTИ НAУЧНOГ КЛУБA У ЈУНУ: +

Нaучни клуб РЦ Ниш је aктивнoсти прeдвиђeнe гoдишњим прoгрaмoм, прилaгoдиo пoстojeћoj ситуaциjи и рaдиoницe и прeдaвaњa у рaзличитим прojeктимa рeaлизуje путeм кoмуникaциjских кaнaлa кojи oмoгућaвajу сoциjaлну дистaнцу. Свe aктивнoсти зa учeникe су у виртуeлнoj рaвни и рeaлизуjу сe on line.

У тoку месеца јуна рeaлизуjу сe прojeкти:

1. Нa тaлaсимa нoвих знaњa
    2. Прaктичaн рaд - упoтрeбa eлeктрoнских кoлa