Одржана промоција књиге "Изнад облака"

28.10.2020. Писац и професор гимназије Дијана Ђорђевић je у великој сали Регионалног центра одржала промоцију своје књиге "Изнад облака". Дијана Ђорђевић је написала и "Искривљена сећања" и "Женску стражу", као и сценарио за представу "Луцидни мемоари".
Дијана ради у Гимназији "Светозар Марковић" у Нишу, као професор информатике.

На промоцији њене књиге о смој књизи је говорио Милош Петковић, нишки писац и рецензент књиге "Изнад облака". Одломке из књиге читала је ауторка романа уз музичку пратњу Лазара (гитара) и Сташе, која је раскошним гласом учинила вече незаборавним.
Модератор на промоцији била је Маја Николић која је вешто водила разговор и анимирала публику да поставља питања али и мотивисала је да прочитају роман.

Роман "Изнад облака" дешава се у Нишу и прати главну јунакињу Анђу у њеном односу према љубави, супругу, љубавнику, на крају и према животу.
Сала Центра је била пуна пријатеља књижевнице којима је она подарила једно дивно вече и оплеменила време у коме живимо, време које вапи за уметношћу и лепотом.
По завршетку промоције за све присутне остало је питање: Шта нам је битније - да волимо или да будемо вољени?

Honeyview IMG 4c7c9bf8b85a85f49109e914bc5452cc V Honeyview IMG 96dc3bdb06c842e079cfda04c9927f8a V copy
Honeyview IMG ba9fdfddea1fc0380e3ebc71731f6567 V copy

• 10. јубиларни Мај месец математике +

Центар за промоцију науке у сарадњи са Математичким институтом САНУ ове године слави јубилеј – десетогодишњицу највеће националне научнопопуларне манифестације Мај месец математике – М3 .
    Десета по реду манифестација Maj месец математике (М3) почиње 10. маја и траје све до краја месеца. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Научни клуб Београд, Београдску тврђаву и парк Калемегдан, пешачку зону Кнез Михаилове и Математички институт САНУ.
    Тема јубиларног М3, под слоганом ФОРМУЛА УМЕТНОСТИ , почива на међусобној зависности уметности и математике. Инспирацију смо нашли током недавног обележавања стогодишњице Ајнштајнове теорије релативности, која је захтевала нову физику и нове математичке прорачуне како би се простор и време довели у нераскидиву везу.
    Овога маја, публика ће моћи да погледа интерактивну изложбу аутора др Андреаса Мета „Математика и музика“, у Математичком институту САНУ, у Кнез Михаиловој улици , као и ауторску изложбу 11 математичара свих земаља света „Поетични светови математичких теорија“, у парку Калемегдан .
    Монографија у издању Центра за промоцију науке пружиће посетиоцима ширу слику о значају популаризације математике, а промоцију књиге „Иза кулисе стваралаштва“ француског математичара др Седрик Виланија и композитора Карола Бефа , пратиће концерт у Коларчевој задужбини, 22. маја.
    Поред главног програма, за посетиоце су припремљене отворене радионице – истраживаћемо, између осталог, џепове Београдске тврђаве очима Харија Потера, али и детективске загонетке у духу романа Агате Кристи. Осим тога, очекују нас предавања домаћих математичара на летњој сцени Калемегдана : сазнаћемо да ли нам је тесно у 3 димензије, о ковиду-19 између математике и Фејсбука, уметности и математици…
    Током маја, чекају нас и разноврсни математички перформанси и интерактивни експонати у Микрогалерији Научног клуба Београд , у Краља Петра 46, као и обележавање Међународног дана жена у математици, 12. маја.
    У оквиру манифестације организујемо 10 математичких шетњи Београдом , кроз које се дешава интеракција људи, математике и простора.
    Више информација о свим детаљима програма М3: www.m3.rs

• Акредитован семинар - Умеће комуникације - "Како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама" +

Регионални центар Ниш реализује акредитован семинар Умеће комуникације - "Како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама" (кат.бр.171). Семинар се реализује онлине путем интернета на Зоом платформи 15-16.05.2021. Пријављивање је до формирања групе на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели..

Понуда, сатница и пријавни лист

• Акрeдитoвaн семинар - "Индивидуaлизaциja нaстaвe уз увaжaвaњe рaзликe у стилoвимa учeњa учeникa" +

Рeгиoнaлни цeнтaр oргaнизуje oн линe рeaлизaциjу aкрeдитoвaнoг прoгрaмa кaт. бр. 446 - Индивидуaлизaциja нaстaвe уз увaжaвaњe рaзликe у стилoвимa учeњa учeникa.

Пријавни лист    Понуда     YouTube

• AКTИВНOСTИ НAУЧНOГ КЛУБA У МАЈУ: +

Нaучни клуб РЦ Ниш је aктивнoсти прeдвиђeнe гoдишњим прoгрaмoм, прилaгoдиo пoстojeћoj ситуaциjи и рaдиoницe и прeдaвaњa у рaзличитим прojeктимa рeaлизуje путeм кoмуникaциjских кaнaлa кojи oмoгућaвajу сoциjaлну дистaнцу. Свe aктивнoсти зa учeникe су у виртуeлнoj рaвни и рeaлизуjу сe on line.

У тoку месеца маја рeaлизуjу сe прojeкти:

1. Недеља хемије
    2. Нa тaлaсимa нoвих знaњa