Реализован акредитовани семинар број 215 "Стратегије, методе и технике рада у инклузивној учионици"

10. и 11.2.2020. У Регионалном центру је реализован акредитовани семинар број 215 „Стратегије, методе и технике рада у инклузивној учионици“ (16 бодова, 2 дана). Семинар је реализован за групу од 15 учесника из основних и средњих школа у Нишу, Пироту и Јагодини и Дома ученика средњих школа из Прокупља.
Теме које су обраћене на семинару биле су: Инклузивна школа; Инклузивна учионица; Учење у инклузивној учионици; Управљање инклузивним одељењем; Даровити ученици; Педагошки профил и израда ИОП-а; Мотивација ученика; Стратегије, методе и технике рада са ученицима који имају тешкоће у учењу математике; Стратегије, методе и технике рада са ученицима који имају хиперактивност и дефицит пажње; Стратегије, методе и технике рада са ученицима који имају тешкоће у читању и писању; Израда сценарија за час у инклузивној учионици.
Семинар су реализовали Љиљана Радовановић Тошић, психолог, ОШ Радоје Домановић“, Ниш и Владица Тошић, професор разредне наставе, ОШ Ратко Вукићевић“, Ниш.
Семинар „Стратегије, методе и технике рада у инклузивној учионици“ је један од 16 семинара које је Регионални центар Ниш подржао у Каталогу програма стручног усавршавања за период 2018 -2021 година.

Honeyview IMG 3139 Honeyview IMG 3137
Honeyview IMG 3140