More connection for programming perfection
Завршна конференција Еразмус плус пројекта "More connection for programming perfection", Електротехничке школе "Мија Станимировић" из Ниша, одржана је 08.04.2022. у просторијама Регионалног центра.
Циљ овог пројекта био је увођење нових метода у учењу и подучавању уз коришћење дигиталних технологија. Овај циљ се односи на прилагођавање и примену онлајн платформе која ће подржавати међународну сарадњу и омогућити ученицима обављање праксе на даљину и повезивање са ИТ компанијама широм света. Пројекат је осмишљен тако да допринесе модернизацији методологије учења коју примењују стручне школе. Стварајући нове материјале за учење заједнички развијене од стране наставника партнерских школа, у овом случају из Словеније и Бугарске, и професионалаца из привреде, усклађују се практичне вештине ученика са тренутним потребама ИТ сектора.
О искуствима током реализације пројекта су говорили Александар Стевановић, директор школе, Оливера Раденковић, помоћник директора и координатор пројекта, Марија Вељковић Милојковић, члан тима и Горан Петровић, један од аутора платформе. Присутнима се обратио директор Завода за унапређивање образовања и васпитања Бранислав Ранђеловић, као и социјални партнери из фирми DUAL SOFT и DMB из Ниша и изнели своја искуства током сарадње на овом пројекту.




































