Одржана трибина "Значај тренера, стручних лица и метода учења у планинарству"

17.01.2024. У организацији Планинарског савеза Србије, у великој сали ЦСУ Ниш, одржана је стручна трибина "Значај тренера, стручних лица и метода учења у планинарству", на којој су говорили:
1. проф. др Петар Митић, Факулет спорта и физичког васпитања у Нишу: Мотивација и личност тренера у спорту и
2. проф. др Саша Пантелић, Факулет спорта и физичког васпитања у Нишу, председник Стручног савета спортских стручњака ПСС: Наставне методе у планинарству, као и промоција књиге „2. Сигуран корак", аутора Исе Планића о којој је говорио аутор.
Планинарски савез Србије ради на промовисању и развијању здравих стилова живота у школском узрасту. У ту сврху израдио је наставни план и програм за изборни предмет: Планинарство – боравак у пририди, као и Приручник за планинарење за основну школу. На трибини је учествовало око 130 заинтересованих наставника, планинара, планинарских водича и иструктора, као и других заинтересованих за активности у природи.

Honeyview DSC02891 copy Honeyview DSC02890 copy
Honeyview DSC02892 Honeyview DSC02888 copy