Други циклус радионица за ученике средњих школа, које организује Фондација Петља, одржан је 24. и 25. новембра у просторијама ЦСУ Ниш. Радионица "Генеративна уметност-кративно кодирање" одржана је за 25 ученика. Предавач на радионици била је Александра Јованић, ванредна професорка на Факултету ликовних уметности. "Ардуино и физика-мења ми се притисак" назив је друге радионице коју је реализовала Катарина Вељковић, професорка информатичке групе предмета у Првој крагујевачкој гимназији, за 30 средњошколаца.