21.06.2025. Центар за стручно усавршавање Ниш су посетили Градоначелник Ниша Драгослав Павловић и Министар у влади Републике Србије Милан Кркобабић. Рад Центра, Сектора за стручно усавршавање и Научног клуба гостима су представиле вд директорка Валентина Ранђеловић и руководилац сектора Јелена Анђелковић. Гости су упознати са пословима у оквиру сектора, начинима професионалног развоја наставника који се реализују у Центру, а представљају кључ квалитетне наставне праксе, плановима континуираног и целоживотног учења које Центар препознаје као један од кључних инструмената као одговор на савремене изазове друштва. Такође, госте смо упознали са пословима који се за ученике нишких школа реализују у Научном клубу, нашу перцепцију науке као новог бренда и важности повезивања школа и научних институција. Сви смо се сложили да професионални развој схватамо као процес сарадње, а ефикасан и ефетиван професионални развој укључује тренинге, практична искуства, повратне информације, праћење и евалуацију активности.

