07-08.05.2022. У организацији Регионалног центра Ниш и Тима Психокод из Београда, реализован је акредитовани семинар Умеће комуникације-Како да говоримо и слушамо да би ученици хтели да нас чују и да разговарају са нама ( кат.бр.171).
Семинар је организован онлине на Зум платформи, за 23 наставника основних и средњих школа. Реализаотори семинара и овог пута биле су Ирена Лободок Штулић и Милка Михајловић, искусни психолози Тима Психокод. Теме семинара односе се на развијање комуникацијске компетентности и наставника и ученика и представлја полје у које је вредно улагати, јер оно посредно доприноси решавању многих проблема као што су: мотивација за учење, проблем изостајања, дисциплина ученика, успоставлјање равнотеже између њихових права и одговорности, грађење и поштовање ауторитета наставника, итд. Такође, врло је важан модел комуникације који наставници успоставлјају у школи са децом и младима, јер су ученици у континуитету годинама изложени његовом утицају и ефектима. Вербалне (и невербалне) поруке које примају од својих наставника, начини на које их наставници хвале и/или критикују, подстичу и/или опомињу, прихватају и/или осуђују - све то кумулативно код ученика утиче на развој самопоуздања и самопоштовања, а у директној вези са тим је и начин на који се и они односе према другима.
.png)