Зелена лабораторија - Баш ти у башти!

16-17.04.2022. Друга фаза пројекта Зелена лабораторија - Баш ти у башти!, реализован је у Ботаничкој башти Гимназије "Светозар Марковић" и на излетишту Бубањ поред Ниша.
На терену је било 37 ученика нишких гимназија, који су прикупљали дендроматеријал, учествовали у дисекцији биљног материјала, вежбали истраживачки и рад у групи. Следећег дана у лабораторији Гимназије упознати су са основама припреме микроскопских препарата и основама рада у биолошкој лабораторији. Уз помоћ професора су научили како да помоћу детерминационих кључева детерминишу биљни материјал и како да од прикупљеног материјала направе хистолошке препарате. Вежбе у лабораторији праћене су одређеним предавањима о структури и хемизму хлорофила и осталих пигмената, уз обраду спектра апсорпције ових пигмената и основе природе светлости.
Ученике очекују још две радионице током маја месеца. Ученици су показали велику заинтересованост за овакву врсту ваннаставних активности.
Пројекат је одобрен по јавном позиву Центра за промоцију науке за 2021/2022. годину

Honeyview IMG 42b3519ab1fcf5ea0e4032a0a27d7fcd V Honeyview IMG c2a050249a90c903e9c407365b1b28b6 V Honeyview IMG c30aeba635c4e79f0e8f548c8b9e56dc V
Honeyview IMG 2f15f7b0490a9575f0cf1444a6021cce V Honeyview IMG 80ee76b48bbd1e5ce6fa40daa0afcd84 V