6-7.11.2021. Акредитовани семинар Умеће комуникације - Како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама (кат.бр.171, област: Васпитни рад), реализован је онлајн на Зум платформи, за викенд, 6-7.11.2021. Семинар су реализовале ауторке семинара. Ирена Лободок Штулић и Милка Михаиловић, тренери Удружења Психокод из Београда. Учесници организовани преко Регионалног центра Ниш, прикључили су се групи полазника из других градова. Општи циљ семинара је унапређивање васпитног рада наставника, стручних сарадника и васпитача развијањем вештина комуникације и сарадње које доприносе стварању подстицајне школске климе, превенцији непожељног понашања и конструктивном решавању проблемских ситуација.