АТЕЕ Конференција

25.-26.04.2013. У Регионалном центру је реализована акредитована, међународна конференција "Целоживотно учење наставника". Конференцију је организовао Регионални центар Ниш уз помоћ страних експерата, чланова АТЕЕ, РДЦ групе: David Mcmurtry (Шкотска), Jap Van Lakerveld (Холандија), Сања Миловић (Хрватска), Бригита Адлешич Жаркович (Словенија), Koos Koopman (Холандија) и Asa Morberg (Шведска).

Први дан конференције, 25.04. био је намењен наставницима, васпитачима и стручним сарадницима. У првом дану присуствовало је 60 наставника, наставника нишких факултета, директора и запослених у РЦ/ЦСУ, директора школа и запослених у ЗУОВ и Школској управи. После обраћања директора Регионалног центра - Данијеле Марковић, Dejvida Mekmartrija - представника АТЕЕа и Добривоја Мартоноша - председника "Мреже РЦ/ЦСУ", конференцију је званично отворила Јелица Велаја - начелница Управе за образовање, омладину, културу и спорт.

У пленарном делу, излагања су имали: David Mc Murtry – Карактеристике ефикасног и успешног учења, Jap Van Lakerveld – Ефикасно учење одраслих, Hugo Sager (Швајцарска) - Развој стручног усавршавања у Србији, Raisa Venalainen (Финска) – Примери добре праксе из образовања у Финској, Сања Миловић – Циклус професионалног живота и фазе у каријери наставника, Бригита Адлешич Жаркович - Школа као комуна учења. После пленарниог излагања, учесници су присуствовали радионицама: Образовање наставника Институт за тренинг наставника и сарадњу са школама, Школе као комуне учења, Менторство и тренинг студената, рана каријера наставника и Кафетерија учења – школа као многострука средина за учење.

Други дан конференције, 26.04. био је намењен реализаторима акредитованих програма. Укупно је било 50 реализатора из читаве земље - Београда, Новог Сада, Крагујевца, Пирота, Лесковца, Крушевца, Чачка и Ниша. У пленарном делу излагања су имали: David Mc Murtry – Карактеристике ефикасног и успешног учења, Jap Van Lakerveld – Ефикасно учење одраслих, Сања Миловић – Побољшање квалитета услуге система обуке наставника. После пленарниог излагања, учесници су присуствовали радионицама: Образовање наставника Институт за тренинг наставника и сарадњу са школама, Школе као комуне учења, Менторство и и тренинг студената, рана каријера наставника и Кафетерија учења – школа као многострука средина за учење.

Презентације са конференције можете преузети овде.

Линк за ИПА пројекте у Хрватској

Трећи дан Конференције, 27.04. био је намењен упознавању наших гостију са Миланским едиктом. Захваљујући сарадњи и великој подршци Филозофског факултета, Регионални центар је био у прилици да организује предавање доцента др Ирене Љубомировић са темом: "Константин мудри државник или искрен верник", али и да Конференцију заврши романескном причом доцента др Ивана Цветановића "Константиново рођење". После научно - уметничког доживљаја за госте је организована посета Музеју града Ниша, Синагоге и обилазак Тврђаве.

atee-01

atee-02