АТЕЕ конференција

06.09.2014. Сарадник Регионалног центра Ниш, Милан Стојковић, проф. хемије и докторант на Универзитету Јена у Немачкој, учествовао је конференцији ATEE на Универзитету Mihno (Minjo) у Браги, Португал.Том приликом, кроз 15. минутну презентацију: „Стручно усавршавање наставника природних наука у Србији између јуче и данас“ приказаоје образовни систем у Србији и компарацију са образовањем у некадашњој Југославији. Такође, он је представио Регионални центар Ниш, објаснио његову улогу и поделио промотивни материјал. Као део њговог учешћа на овој конференцији презентован је и постер са следећом темом: «Повратак у будућност: научна фантастика као део наставних садржаја из природних наука – наставна идеја бивше југословенске школе». НареднаATEE конференцијаза 2015. одржаћесеуГлазгову.

ATEE2 resize  atee3 resize

06.09.2014.The associateof Regional Center for Professional Development Nish, Milan Stojkovic,Chemistry Prof. and PhD candidate at the University of Jena in Germanyparticipated in the ATEE Conference at the University of Mihno in BragaPortugal. On that occasion, during 15 minutes presentation “Professional development of science teachers  in Serbia between yesterday and today”, he presented the educational system in Serbia and  also made comparison with education in former Yugoslavia. He also presented Regional Center Nish, explained its role and shared promotional material. As part of his participation at this conference, a poster with the fallowing theme was also presented: ”Back to the future, Science Fiction as part of teaching materials in science teaching – teaching idea of former Yugoslav school.”. Next ATEE conference for 2015. will be held in Glasgow.