Једнаке шансе у средњошколском образовању

24.04.2014. У Регионалном центру одржана је презентација резултата и ефеката пројекта "Једнаке шансе у средњошколском образовању". О пројекту, свом учешћу у пројекту, резултатима и ефектима које је пројекат имао на развој школе, говорилу су представници школског тима: Петар Илић, Радмила Илић и Мирјана Ристић, директор Школе моде и лепоте.

Школа моде и лепоте је добитник Светосавске награде за 2013. годину.

Приказан је филм "Ружо моја" редитеља Зорана Таировича, мултимедијалног уметника. Филм је снимљен у ТШ "Павле Савић" у Новом Саду, док су глумци у филму ученици Школе моде и лепоте и ТШ "Павле Савић", Нови Сад.

Презентацији је присуствовало 50 наставника средњих школа из Ниша.

Пројекат "Једнаке шансе у средњошколском образовању" трајао је од 2005. до 2013. године и имао је 3 циклуса. Пројекат се бавио проблемима мањина и маргинализоване деце/младих са посебним освртом на децу/ученике ромске националности. Дугорочни циљ је био да се побољша приступ образовању за децу у средњим школама у Србији. Пројектом су управљали Центар за интерактивну педагогију Београд, Фондација за отворено друштво и Песталоззи фондација.

IMG 5606 resize IMG 5594 resize