Радионице стрипа - Оживљавање слике речима

У Регионалном центру је за 20 ученика четвртог разреда ОШ "Свети Сава", уз поштовање свих препоручених мера за заштиту од епидемије, у петак 9.04.2021. реализован пројекат Радионице стрипа - Оживљавање слике речима. Пројекат је одобрен у оквиру годишњег програма Научног клуба Ниш а финансиран је од стране Центра за промоцију науке. У оквиру два школска часа су реализоване три радионице повезане у једну целину кроз коју су обједињени уметност стрипа, наука и култура изражавања.
Почетна тачка за израду стрипа ученика био је разговор о животу и раду Николе Тесле. Сваки ученик је добио портрет Николе Тесле који је после објашњења наставника позиционирао на свој цртеж у одређеном контексту. После израде цртежа ученици су у форми говорних вежби анализирали своје радове.
Радионице је реализовала Бојана Петронијевић, наставник српског језика и књижевности у ОШ "Рајак Павићевић" у Бајиној Башти.

Honeyview DSC00154 Honeyview DSC00149
Honeyview DSC00152 Honeyview DSC00151