Материјали о природи Србије за наставу на даљину

Завод за заштиту природе Србије ставља на располагање  сазнања и информације о природи Србије, које су уобличене у форми филмова и видео презентација за реализацију тема из предмета: биологија, географија, свет око нас и чувари природе.

Више од осамдесет презентација груписано је у четири целине: Геодиверзитет и геонаслеђе, Заштићена подручја Србије (национални паркови, паркови природе, специјални резервати природе, споменици природе, предели изузетних одлика и др.), Заштита биодиверзитета и екосистема и Заштита природе, климатске промене, обновљиви извори енергије, које се могу преузети преко линка http://www.zzps.rs/wp/skole/ у одељку програми за наставнике. На овом линку доступни су и видео записи о природним добрима.
Преко 10 филмова о природи, биодиверзитету и геодиверзитету Србије може се преузети и на http://www.zzps.rs/wp/видео/ .

Завод за заштиту природе Србије посебно место у свом раду посвећује реализацији образовних програма и акција за ученике и наставнике, будући да упознајући и откривајући богатство, значај и вредности наше природне баштине, образујемо генерације које су едуковане да раде, понашају се и живе у складу са очувањем природе  кроз мудро и рационално коришћење ресурса.

• ПОЗИВАМО ВАС ДА ПОПУНИТЕ УПИТНИК +

На следећем линку је упитник припремљен за потребе Регионалног центра Ниш ради анализе ставова запослених у образовању о начинима и сврсисходности оваквих облика стручног усавршавања. Ваши одговори представљаће извор података који ће нама као Центру помоћи.

Упитник је анониман.

Хвала Вам на помоћи.