Одржано предавање „БЕЗБЕДНОСТ МЛАДИХ НА ИНТЕРНЕТУ“

9.3.2020. У организацији Регионалног центра и Министарства за трговину, туризам и телекомуникацију Републике Србије, у просторијама Регионалног центра је одржано предавање „БЕЗБЕДНОСТ МЛАДИХ НА ИНТЕРНЕТУ“.
Предавање су реализовале Емина Брковић и Бојана Жујовић из Националног контакт центра за безбедност деце на интернету Србије и др Нада Тодоресков, клинички психолог. Предавању је присуствовало 100 директора, стручних сарадника и наставника из основних и средњих школа.

Присутни су на основу предавања које је поткрепљено бројним примерима сазнали о опасностима којима су изложени ученици који користе друштвене мреже. Већина деце у Србији, 86%, користи интернет свакодневно, а више од 30% пријављује онлајн узнемиравање. Деца из Србије су, према резултатима истраживања, прва у Европи која одлазе на састанке са особама које су упознали преко друштвених мрежа.

Национални контакт центар за безбедност деце на интернету основан је 27. фебруара 2017. године при Министарству трговине, туризма и телекомуникација, на основу Уредбе за безбедност и заштиту деце приликом коришћења информационо - комуникационих технологија коју је Влада Србије усвојила на предлог тог Министарства.
Центар пружа савете и информације о онлајн заштити најмлађих и прима пријаве угрожавања безбедности деце и младих на интернету путем бесплатног позива на број телефона 19833, дигиталне платформе „Паметно и безбедно“ и друштвених мрежа, као и путем презентација које организује у школама у Србији.

Највећи број пријава онлајн угрожавања деце у области високотехнолошког криминала тиче се напада предатора и злоупотребе личних података. О Нациноалном контакт центру можете више сазнати са линка https://pametnoibezbedno.gov.rs.

Honeyview IMG 3319 copy (2)
Honeyview IMG 3322Honeyview IMG 3325

• РАДИОНИЦА "Разрада метода рада на даљину" +

Обавештавамо Вас да уколико сте заинтересовани за учешће на радионици на даљину под називом "Разрада метода рада на даљину", која ће се извести путем посебне за то оформљене вибер групе, за то се можете пријавити на мејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели..
    Приликом пријаве је потребно написати име, презиме, установу у којој радите и број телефона. За радионицу није потребно никакво предзнање, али је пожељно да учесници радионице буду поред компјутера у време извођења радионице, јер је тешко извести неке делове радионице на телефону. Реализатор радионице је Александар Мишковић, професор статистике и економије. По формирању групе биће договорен термин реализације радионице.
    Сви који буду учествовали у овој онлајн радионици добиће потврду о стручном усавршавању у установи на 2 сата (Правилник о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника, "Сл.гласник број 48/18").

Позивамо заинтересоване да се пријаве!

• ПОНУДА АКРЕДИТОВАНИХ СЕМИНАРА ЗА ФЕБРУАР-МАРТ-АПРИЛ 2020.године +

• Реализација семинара "Школа отворена родитељима 2 - ефикасном комуникацијом са родитељима до боље сарадње" - ОДЛОЖЕНО ! +

04.04.2020
    . У Регионалном центру се реализује акредитован семинар "Школа отворена родитељима 2 - ефикасном комуникацијом са родитељима до боље сарадње" (каталошки број 163), област : васпитни рад, компетенција за комуникацију и сарадњу, котизација: 1.000,00 динара, Пријављивање нa Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.  до 30.03.2020. на пријавном листу РЦ.

Пријавни лист     Понуда

• Реализација семинара "Да у школи другарство не боли - програм превенције вршњачког насиља" - ОДЛОЖЕНО ! +

04.04.2020.
    У Регионалном центру се реализује акредитован семинар "Да у школи другарство не боли - програм превенције вршњачког насиља" ( каталошки бр 20), област: васпитни рад, компетенција за подршку развоју личности детета и ученика, котизација: 1.800,00 динара, Пријављивање нa Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.  дo 30.03.2020. на пријавном листу РЦ.

Пријавни лист     Понуда

• Акредитован семинар 513 "Обука наставника за примену различитих метода учења у настави" - ОДЛОЖЕНО ! +

ОДЛОЖЕНО ДО ДАЉЕГ !

У Регионалном центру 11.4.2020. реализује се акредитован семинар 513 "Обука наставника за примену различитих метода учења у настави" (област: општа питања наставе, 8 бодова).

Семинар је намењен запосленима у основним школама, гимназијама и средњим стручним школама, школама за образовање ученика са сметњама у развоју, школи за образовање одраслох. Котизација износи 2400 дин.
    Теме на семинару су: Увод у обуку; Значај овладавања методама и техникама учења за ученике и наставнике; Метода текст са празнинама; Метода тражења грешке; Метода слоговне слагалице; Метода загонетни охрабривачи; Mетода уређивање одломка; Mетода групе питања; Израда сценарија за час; Евалуација и затварање обуке. Реализатори су: Радица Благојевић - Радовановић, дипломирани психолог, ОШ „Алекса Дејовић„ Севојно/Ужице; Гордана Томоњић, професор педагогије, ОШ „Стеван Јоксимовић„ Рогачица и ОШ „Душан Јерковић„.
    Пријављивање до 04.04.2020. на пријавном листу у прилогу. Пријаве слати на мејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.. Више о семинару у прилогу.

Пријавни лист   Прилог

• РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА GOETHE - INSTITUTA У 2020. У РЦ НИШ +