Одржана обука "Настава која подстиче критичко мишљење и решавање проблема" у оквиру пројекта "Школе за 21.век" у школама у Нишу и околини

26-28.09.2019. У организацији Регионалног центра, у оквиру пројекта "Школе за 21.век", тродневна обука под називом "Настава која подстиче критичко мишљење и решавање проблема" реализована је у следећим школама:
- Средњој стручној школи у Нишу за 30 наставника. Водитељи су били Далибор Тодоровић и Слађана Јовић;
- У Грађевинској  школи "Неимар" Ниш за 28 учесника. Водитељи су били Данијела Стефановић и Нена Радовановић;
У Основној школи "Јован Јовановић Змај" Алексиначки Рудник за 2 групе наставника (укупно 46 учесника). Реализатори су били Татјана Живановић, Слађана Голубовић, Наташа Ћирић и Ана Вељковић;

- У Основној школи "Душан Радовић" у Пироту обука је реализована за 33 учесника. водитељи су били Марјан Миланов и Ана Младеновић.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја у складу са Меморандумом о разумевању који је потписан 07.02.2019. године са организацијом British Council, ће током наредне три године реализовати Програм ,,Школе за 21. век”. Циљ овог Програма је да подржи развој способности критичког мишљења и вештина решавања проблема и програмирања у току редовних и ваннаставних школских активности.

• ПОЗИВАМО ВАС ДА ПОПУНИТЕ УПИТНИК +

На следећем линку је упитник припремљен за потребе Регионалног центра Ниш ради анализе ставова запослених у образовању о начинима и сврсисходности оваквих облика стручног усавршавања. Ваши одговори представљаће извор података који ће нама као Центру помоћи.

Упитник је анониман.

Хвала Вам на помоћи.