Реализација семинара "Вештине за адолесценцију – превенција злоупотребе психоактивних супстанци и ризичног понашања младих (област: васпитни рад)"

19.-21.08.2019. У Регионалном центру реализован акредитовани семинар број 15 "Вештине за адолесценцију – превенција злоупотребе психоактивних супстанци и ризичног понашања младих (област: васпитни рад)".
Семинар је један од препоручених програма за планирање превенције употребе дроге код ученика по Стручном упутству Министра просвете од школске 2018/2019.године. Обрађене су теме о основама пзнавања психоактивних супстанци и начинима да се научено са семинара примени у учионици. У ту сврху сваки полазник је добиоштампани приручник са сценаријима радионица које могу да се реализују у школи.
Водитељке семинара биле су Весна Петровић Урошевић и Борислава Максимовић. Семинару је присуствовало 30 наставника из основних и средњих школа Града Ниша.
Семинар је захваљујући организацији LionsQuest Србија био бесплатан за полазнике.
Семинар је у Каталогу програма стручног усавршавања за следеће две школске године подржан од стране Регионалног центра Ниш.

Honeyview IMG d8b906cea0f767dbcb810ee8896396af V Honeyview IMG 8be7f46c6282a6daeb9472707da7564e V

• 10. јубиларни Мај месец математике +

Центар за промоцију науке у сарадњи са Математичким институтом САНУ ове године слави јубилеј – десетогодишњицу највеће националне научнопопуларне манифестације Мај месец математике – М3 .
    Десета по реду манифестација Maj месец математике (М3) почиње 10. маја и траје све до краја месеца. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Научни клуб Београд, Београдску тврђаву и парк Калемегдан, пешачку зону Кнез Михаилове и Математички институт САНУ.
    Тема јубиларног М3, под слоганом ФОРМУЛА УМЕТНОСТИ , почива на међусобној зависности уметности и математике. Инспирацију смо нашли током недавног обележавања стогодишњице Ајнштајнове теорије релативности, која је захтевала нову физику и нове математичке прорачуне како би се простор и време довели у нераскидиву везу.
    Овога маја, публика ће моћи да погледа интерактивну изложбу аутора др Андреаса Мета „Математика и музика“, у Математичком институту САНУ, у Кнез Михаиловој улици , као и ауторску изложбу 11 математичара свих земаља света „Поетични светови математичких теорија“, у парку Калемегдан .
    Монографија у издању Центра за промоцију науке пружиће посетиоцима ширу слику о значају популаризације математике, а промоцију књиге „Иза кулисе стваралаштва“ француског математичара др Седрик Виланија и композитора Карола Бефа , пратиће концерт у Коларчевој задужбини, 22. маја.
    Поред главног програма, за посетиоце су припремљене отворене радионице – истраживаћемо, између осталог, џепове Београдске тврђаве очима Харија Потера, али и детективске загонетке у духу романа Агате Кристи. Осим тога, очекују нас предавања домаћих математичара на летњој сцени Калемегдана : сазнаћемо да ли нам је тесно у 3 димензије, о ковиду-19 између математике и Фејсбука, уметности и математици…
    Током маја, чекају нас и разноврсни математички перформанси и интерактивни експонати у Микрогалерији Научног клуба Београд , у Краља Петра 46, као и обележавање Међународног дана жена у математици, 12. маја.
    У оквиру манифестације организујемо 10 математичких шетњи Београдом , кроз које се дешава интеракција људи, математике и простора.
    Више информација о свим детаљима програма М3: www.m3.rs

• Акредитован семинар - Умеће комуникације - "Како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама" +

Регионални центар Ниш реализује акредитован семинар Умеће комуникације - "Како да говоримо и слушамо да би ученици желели да нас чују и да разговарају са нама" (кат.бр.171). Семинар се реализује онлине путем интернета на Зоом платформи 15-16.05.2021. Пријављивање је до формирања групе на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели..

Понуда, сатница и пријавни лист

• Акрeдитoвaн семинар - "Индивидуaлизaциja нaстaвe уз увaжaвaњe рaзликe у стилoвимa учeњa учeникa" +

Рeгиoнaлни цeнтaр oргaнизуje oн линe рeaлизaциjу aкрeдитoвaнoг прoгрaмa кaт. бр. 446 - Индивидуaлизaциja нaстaвe уз увaжaвaњe рaзликe у стилoвимa учeњa учeникa.

Пријавни лист    Понуда     YouTube

• AКTИВНOСTИ НAУЧНOГ КЛУБA У МАЈУ: +

Нaучни клуб РЦ Ниш је aктивнoсти прeдвиђeнe гoдишњим прoгрaмoм, прилaгoдиo пoстojeћoj ситуaциjи и рaдиoницe и прeдaвaњa у рaзличитим прojeктимa рeaлизуje путeм кoмуникaциjских кaнaлa кojи oмoгућaвajу сoциjaлну дистaнцу. Свe aктивнoсти зa учeникe су у виртуeлнoj рaвни и рeaлизуjу сe on line.

У тoку месеца маја рeaлизуjу сe прojeкти:

1. Недеља хемије
    2. Нa тaлaсимa нoвих знaњa