Реализација семинара "Вештине за адолесценцију – превенција злоупотребе психоактивних супстанци и ризичног понашања младих (област: васпитни рад)"

19.-21.08.2019. У Регионалном центру реализован акредитовани семинар број 15 "Вештине за адолесценцију – превенција злоупотребе психоактивних супстанци и ризичног понашања младих (област: васпитни рад)".
Семинар је један од препоручених програма за планирање превенције употребе дроге код ученика по Стручном упутству Министра просвете од школске 2018/2019.године. Обрађене су теме о основама пзнавања психоактивних супстанци и начинима да се научено са семинара примени у учионици. У ту сврху сваки полазник је добиоштампани приручник са сценаријима радионица које могу да се реализују у школи.
Водитељке семинара биле су Весна Петровић Урошевић и Борислава Максимовић. Семинару је присуствовало 30 наставника из основних и средњих школа Града Ниша.
Семинар је захваљујући организацији LionsQuest Србија био бесплатан за полазнике.
Семинар је у Каталогу програма стручног усавршавања за следеће две школске године подржан од стране Регионалног центра Ниш.

Honeyview IMG d8b906cea0f767dbcb810ee8896396af V Honeyview IMG 8be7f46c6282a6daeb9472707da7564e V

• Акредитован семинар "Виртуелна туристичка агенција-практична обука наставника за агенцијско пословање" +

Регионални центар организује акредитован семинар: Виртуелна туристичка агенција-практична обука наставника за агенцијско пословање

- Каталошки број семинара: 901
    - Време одржавања семинара: 01.07.2021.
    - Почетак семинара: 10.00ч.
    - Котизација: 3.000 динара.
    - Број полазника: У складу са епидемиолошким мерама Републике Србије, до 15.
    - Место одржавања: Регионални центар за професионални развој, Ниш
    - Рок за пријаву: 24.06.2021.

Школа/установа може пријавити већи број учесника на једној пријави.
    Пријава: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Пријавни лист     Сатница

• Акредитован семинар "Виртуелни Хотел-практична обука наставника за Хотелско пословање" +

Регионални центар организује акредитован семинар: Виртуелни Хотел-практична обука наставника за Хотелско пословање

- Каталошки број семинара: 902
    - Котизација: 3.000 динара.
    - Датум одржавања семинара: 30.06.2021.
    - Почетак семинара: 10.00ч.
    - Број полазника: У складу са епидемиолошким мерама Републике Србије, до 15.
    - Место одржавана: Регионални центар за професионални развој, Ниш
    - Рок за пријаву: 24.06.2021.

Школа/установа може пријавити већи број учесника на једној пријави.

Пријавни лист     Сатница

• Реализација акредитованог семинара "Умеће комуникације - Како да говоримо и слушамо да би ученици хтели да нас чују и да комуницирају са нама" +

Регионални центар организује онлајн реализацију акредитованог семинара "Умеће комуникације Како да говоримо и слушамо да би ученици хтели да нас чују и да комуницирају са нама", кат.бр.171 област: Васпитни рад у периоду 1-2.07.2021.Котизација износи 5.800,00 динара.
    Семинар је на листи препоручених за наставнике Грађанског васпитања према Правилнику о врсти стручне спреме наставника.

Понуда     Пријавни лист

• Акрeдитoвaн семинар - "Индивидуaлизaциja нaстaвe уз увaжaвaњe рaзликe у стилoвимa учeњa учeникa" +

Рeгиoнaлни цeнтaр oргaнизуje oн линe рeaлизaциjу aкрeдитoвaнoг прoгрaмa кaт. бр. 446 - Индивидуaлизaциja нaстaвe уз увaжaвaњe рaзликe у стилoвимa учeњa учeникa.

Пријавни лист    Понуда     YouTube

• AКTИВНOСTИ НAУЧНOГ КЛУБA У ЈУНУ: +

Нaучни клуб РЦ Ниш је aктивнoсти прeдвиђeнe гoдишњим прoгрaмoм, прилaгoдиo пoстojeћoj ситуaциjи и рaдиoницe и прeдaвaњa у рaзличитим прojeктимa рeaлизуje путeм кoмуникaциjских кaнaлa кojи oмoгућaвajу сoциjaлну дистaнцу. Свe aктивнoсти зa учeникe су у виртуeлнoj рaвни и рeaлизуjу сe on line.

У тoку месеца јуна рeaлизуjу сe прojeкти:

1. Нa тaлaсимa нoвих знaњa
    2. Прaктичaн рaд - упoтрeбa eлeктрoнских кoлa