Одржано стручно предавање "Депресија код деце и адолесцената"

23.05.2019. у Регионалном центру је одржано стручно предавање „Депресија код деце и адолесцената“.
Предавач је била др Милица Митровић, доцент на Департману за психологију Филозофског факултета у Нишу.
Присуствовало је 80 наставника, сарадника и грађана.

На предавању су наставници, сарадници и остали присутни упознати са симптомима депресије код деце и адолесцената у циљу тачне процене. Такође су наставници упознати са тим шта треба урадити и како помоћи детету код кога се наслућује проблем. Одговорило се на питање - Које су могућности а које границе одговорности и стручности наставника када је овај проблем у питању?
Било је речи и о факторима ризика и заштитиним факторима, са освртом на могућност доприноса резилијентости деце и адолесцената коју је могуће развијати кроз различите активности и програме.
Благовремено детектовање промене понашања детета или адолецента и указивање помоћи како детету тако и породици, представља кључ успеха у лечењу овог поремећаја. Светска здравствена организација процењује да ће за коју годину депресија бити друга болест (после кардиоваскуларних болести) на ранг листи болести које изазивају инавалидитет за све узрасте, оба пола.

depresija 1            depresija 2