Отворена четврта изложба ученичких ликовних радова

22.04.2019. У присуству наставника ликовне културе и ученика основних и средњих школа, али и родитеља ученика, отворена је четврта изложба ученичких ликовних радова. Изражавајући задовољство што су наставници ликовне групе предмета 23 нишке основне и средње школе као и Техничке школе из Алексинца одлучили да годишњу изложбу ученичких ликовних радова прикажу у Регионалном центру, изложбу је отворила Јована Петковић, историчар уметности из Уметничке школе у Нишу.
Отварање су увеличали ученици Музичке школе Ниш: Светлана Филиповић и Даница Величковић - виолина, Дамир Благојевић - гитара, Милун Митић - тромбон и Петар Марковић - хармоника.
На изложби је представљено 350 радова ученика основних школа: " Надежда Петровић" Сићево, "Доситеј Обрадовић", "Цар Константин" , "Стеван Синђелић" Каменица, "1 мај" Трупале, "Чегар", "Мирослав Антић", "Јован Јовановић Змај", "Његош" ,"Бубањски хероји", "Краљ Петар I", "Свети Сава", "Др Зоран Ђинђић", "Учитељ Таса", "Душан Радовић", средњих школа: Трговинске, Уметничке, Техничке школе "Прота Стеван Димитријевић" из Алексинца, Гимназије "9 мај" , ЕТШ "Мија Станимировић", Грађевинско-техничке школе "Неимар", Медицинке и Угоститељске школе. Ученици су награђени књигама из области уметности које је обезбедила Издавачка кућа Вулкан издаваштво.

Izlozba 433 izlozba 439
izlozba 445 izlozba 450