Радионице "Чаша чисте воде" у Научном клубу

01.03.2019. У оквиру пројекта "Чаша чисте воде", који се реализује у Научном клубу Регионалног центра, одржане су радионице за три групе ученика. На радионицама су учествовали ученици седмог и осмог разреда основних школа"Свети Сава" и "Цар Константин"  и ученици одељења специјализованог за физику гимназије"Светозар Марковић". Чаша чисте воде је трилогија експеримената из хидростатике и обухвата радионице: Новчић који не тоне; Чаша без дна; Сито и решето; Уместо закључка јонски материјализам; Огледи који демонстрирају површински напон; Кохезионе и адхезионе међумолекуларне силе. Огледе су реализовали Драган Голубовић, наставник физике аутор пројекта и Анита Стаменковић наставник хемије из ОШ "Вук Караџић" у Лесковцу. Пројекат је подржан од стране Центра за промоцију науке на Јавном позиву за категорију I за Научне клубове.

Honeyview IMG 1456casa ciste v Honeyview IMG 1461casa ciste v

Honeyview IMG 1467casa ciste v Honeyview IMG 1469casa ciste v

• ПОЗИВАМО ВАС ДА ПОПУНИТЕ УПИТНИК +

На следећем линку је упитник припремљен за потребе Регионалног центра Ниш ради анализе ставова запослених у образовању о начинима и сврсисходности оваквих облика стручног усавршавања. Ваши одговори представљаће извор података који ће нама као Центру помоћи.

Упитник је анониман.

Хвала Вам на помоћи.