Математископ

05.05.2018. Стручно удружење Математископ организовало је у Регионалном центру предавање са темом: „НОВИНЕ У ПРОГРАМУ МАТЕМАТИКЕ У ПЕТОМ РАЗРЕДУ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ“, а предавач је био Владимир Стојановић. Највећи део  излагања представљало је упутство како предавати геометрију по знатно измењеном програму. Сем тога, било је говора и о начину увођења проблемске и пројектне наставе, по угледу на најнапредније образовне системе. После предавања учесницима је представљен уџбенички комплет математике за пети разред, у издању Математископа, који је написан по новом програму. Присутно је било 15 наставника математике нишких основних школа.

IMG 3673 IMG 3672