Реализација семинара "Акциона истраживања у функцији самовредновања рада образовно-васпитне установе"

30-31.3. и 31.3-1.4. У Регионалном центру је реализован акредитовани семинар број 493 "Акциона истраживања у функцији самовредновања рада образовно-васпитне установе" (16 бодова. К4, П2). Семинар је реализован за 2 групе заинтересованих директора, наставника и стручних сарадника који раде у основним и средњим школама и предшколским установама.

Првој групи семинара, реализованог 30. и 31.3, присуствовало је 30 учесника, док је другој групи, 31.3. и 1.4, присуствовало 24 заинтересована директора, стручна сарадника и наставника.

Семинар су реализовали проф.др Миленко Кундачина и др Јелена Стаматовић, доцент на Учитељском факултету у Ужицу.

Семинар има за циљ развијање компетенција директора, наставника и васпитача за реализацију акционог истраживања, имплементацију резултата за унапређивање васпитно-образовног рада и квалитета рада установе и примену резултата акционих истраживања у процесу самовредновања рада школе/установе.

На семинару су обрађене следеће теме:
• Врсте истраживања – место акционог истраживања, истраживачка парадигма, место акционог истраживања у пракси;
• Акционо истраживање: начин рада, тимски рад, подела улога, дискурс, добијање повратне информације у току акционог истраживања;
• Акционо истраживање у одељењу/групи/школи/предшколској установи;
• Од избора проблема до унапређења;
• Самовредновање рада школе/предшколске установе;
• Примена акционог истраживања у самовредновању рада школе/установе.

IMG 3450 IMG 3451 IMG 3454 IMG 3456