Радионица у организацији фондације ТЕМПУС

26.12.2017. У организацији канцеларије фондације ТЕМПУС у Србији у Регионалном центру је одржана једнодневна Радионица за припрему КА1 пројеката мобилности за школе, ВЕТ и образовање одраслих. Четрдесет пет представника основних и средњих школа, НВО и организација која се баве образовањем одраслих упознато је са могућностима које пружају пројекти у оквиру КА1 мобилности за опште образовање, стручно образовање и обуке и образовање одраслих.

Фондација Темпус објавила је Национални позив за подношење пријава за Еразмус + пројекте за 2018. годину и у оквиру припремних мера за пуноправно учешће Србије у програму "Еразмус+" спроводи и радионице на којима се учесници упознају са Пријавним формуларом КА1 пројеката мобилности: Израда Европског развојног плана, Опис пројекта, Профил изабраних учесника мобилности, Припремне активности, Опис главних активности, Утицај и ширење резултата учења, Попуњавање буџета.

Фацилитатори обуке биле су представнице канцеларије фондације ТЕМПУС у Србији: Ивана Митровић, Јелена Кајгановић и Зорана Дојић.

Рок за подношење пројектних пријава за пројекте КА1 мобилности за опште образовање, стручно образовање и обуке и образовање одраслих за 2018. годину је: 1. фебруар 2018. до 12 сати (CET), а пројекти могу почети од 1. јуна до 31. децембра 2018. и могу трајати најдуже 12 месеци.

IMG 3130 IMG 3127 IMG 3138