Обука за примену Приручника за васпитаче

14. 10. 2017. У Регионалном центру, у организацији Високе школе струковних студија за васпитаче „Михаило Палов“ из Вршца, одржана је обука за примену Приручника за васпитаче: „Инклузивна и интеркултурална димензија предшколског васпитања“. Обуку су извеле професорке др Марија Александровић и др Славица Коматина. Обуке се изводе у оквиру пројекта „Предшколско и основно образовање Рома – ширење могућности за већи обухват и смањење осипања у образовању“ (RECI) који је финансирала Европска делегација у Србији, а подржало Министарство за рад, запошљавање и социјална питања РС.

Пројекат је имплементиран од стране конзорцијума који су сачињавале следеће организације: World Vision, Аустрија; Агроинвест фондација, Београд; Западнобалкански институт, Београд; Висока школа струковних студија за васпитаче, Вршац и Културно информативни центар „Pralipe“, Пирот.