Други позоришни фестивал драмских секција основних и средњих школа "Шта драмиш"

25.03.2017. У Луткарском позоришту се догодио Други позоришни фестивал драмских секција основних и средњих школа "Шта драмиш". Иницијатори фестивала су глумци нишког Народног позоришта Мирољуб Рики Недовић и Ивана Недовић, док је организатор фестивала био Регионални центар. Целокупној организацији допринела је сарадња са:

"ЈКП Наиссус" - које је обезбедило награде за најбоље представе,
"ЈКП Медијана" - које је обезбедило цвеће и саднице за награђане школе и појединце и
градском општином Медијана - која је обезбедила сендвиче за све учеснике фестивала.

Такмичење драмских секција се одржало под називмо "Буди витез, прави витез". На такмичењу је учествовало 13 драмских секција из основних и средњих школа. Жири су чинили глумци Даворин Динић и Данило Петровић и Милица Штрбо, социолог. Награде су додељиване за најбољег глумца, најбољу глумицу, најбољи текст, најбољу режију и најбољу представу. Жири публике су чинили глумци "3/2" и они су, у име публике, изабрали најбоље представе.
У категорији драмских секција од 1. до 4. разреда награде су добили:
Најбољи глумац - Никола Петковић, ОШ "Стефан Немања", најбоља глумица - Мина Жикић, ОШ "Стефан Немања", најбоља режија - Никола Бакић, наставник веронауке из ОШ "Вук Караџић" Житковац, најбољи текст - текст учитељица из ОШ "Душан Радовић" Ниш, најбоља представа - представа "Црвенкапа" ОШ "Стефан Немања", учитељице Марине Петровић. Најбоља представа по мишљењу жирија публике је представа "ОШ "Душан Радовић" - "Лепа реч витешка реч".
У категорији драмских секција од 5. до 8. разреда награде су добили:
Најбољи глумац - Јован Милошевић из ОШ "Никодије Стојановић Татко" Прокупље, најбоља глумица - Јована Дикић , ОШ "Ћеле кула", најбоља режија - ОШ "Смех и сузе" Алексинац, најбољи текст - текст наставнице из ОШ "Ћеле кула" Ниш, Ирене Златковић, најбоља представа - представа "Пријатељи су као звезде", наставнице Ирене Златковић ОШ "Ћеле кула". То је, по мишљењу публике, била најбоља представа у овој категорији.
У категорији драмских секција средњих школа:
Најбољи глумац - Немања Николовски из Гимназије "Светозар Марковић", најбоља глумица - из представе вршачке Гимназије, најбољи текст - текст Дома ученика средњих школа из Врања, најбоља режија - режија представе "Буди и ти витез" Гимназије "Светозар Марковић", док је најбоља представа по мишљену жирија и жирија публике представа Гимназије "Борислав Петров Браца" из Вршца "Реци НЕ насиљу".

IMG 1421 IMG 1464 IMG 1469 IMG 1472 IMG 1473 IMG 1481 IMG 1466 IMG 1484 IMG 1489 IMG 1497 IMG 1503 IMG 1510