Предавање из области хуманистичких наука

23.02.2017. Научни клуб РЦ Ниш био је место одржавања  предавања из области хуманистичких наука. Презентацију са темом "Слобода процеса или процес слободе" одржала је Милица Вучковић, професор српског језика и књижевности. Предавање инспирисано романом "Процес" Франца Кафке, тиче се повезивања књижевних дела која се обрађују у средњој школи по тематској линији слободе. На предавању је учествовало 16 наставника нишких школа који су подстакнути предавањем надахнуто дискутовали о суштинском проблему питања постојања и очувања слободе појединца, вечне књижевне теме.