Пројекат "Клуб мисаоних игара"

9.9.2016. У ОШ "Свети Сава" у Нишу је отворен пројекат "Клуб мисаоних игара". Овај пројекат остварује наставница математике Мирјана Рашић Митић у сарадњи са Научним клубом Регионалног центра и Го клубом Про Го, а финансира Центар за промоцију науке. Учионица је била мала да прими све оне који су били заинтересовани да науче своје прве потезе у најстаријој мисаоној игри на свету: Го. Нови полазници ће бити ученици 3. и 4. разреда који у школи "Свети Сава" наставу похађају по специјалном НТЦ програму. Осим почетника, отварању су присуствовали и ученици 6. разреда који иза себе већ имају знатно искуство и неколико такмичења. Они су веома озбиљно схватили своју менторску улогу и несебично помагали млађим другарима. Искусни тренери го клуба Про Го су овом приликом објаснили основну идеју и правила. Активности пројекта се у октобру настављају у просторијама Научног клуба, до када се очекује да стигну нове гарнитуре које се набављају из средстава пројекта.

DSCN3402 DSCN3403 DSCN3406 DSCN3385