Ликовна колонија “Стари у години Миланског едикта”

08-13.07.2013. У Регионалном центру је одржана Ликовна колонија “Стари у години Миланског едикта”. Уметници из свих бивших југословенских република, уз госте из Грчке и Бугарске, сликали су мотиве раног хришћанства, императора Константина и античког Ниша. Манифестацију је организовао "Покрет трећег доба Ниша", који у граду Нишу окупља људе старије од 60 година. Ове године покровитељи ликовне колоније су Швајцарска развојна агенција СДЦ, град Ниш и Банка Интеса. Под утицајем велике инспирације сликара насликано је преко 50 слика.

Дела која су настала током 6 дана изложена су у просторијама Покрета трећег доба (Трг Павла стојковића 10).

Цела манифестација је била добро осмишљена а за уметнике подстицајна и крајње инспиративна. Све је то овогодишњу СЛИКАРСКУ КОЛОНИЈУ ТРЕЋЕГ ДОБА учинило успелом, запаженом и јединственом, како код нас, тако и ван наше земље.

1   IMG 4153  IMG 4157  IMG 4172

• Акредитован семинар "Виртуелна туристичка агенција-практична обука наставника за агенцијско пословање" +

Регионални центар организује акредитован семинар: Виртуелна туристичка агенција-практична обука наставника за агенцијско пословање

- Каталошки број семинара: 901
    - Време одржавања семинара: 01.07.2021.
    - Почетак семинара: 10.00ч.
    - Котизација: 3.000 динара.
    - Број полазника: У складу са епидемиолошким мерама Републике Србије, до 15.
    - Место одржавања: Регионални центар за професионални развој, Ниш
    - Рок за пријаву: 24.06.2021.

Школа/установа може пријавити већи број учесника на једној пријави.
    Пријава: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Пријавни лист     Сатница

• Акредитован семинар "Виртуелни Хотел-практична обука наставника за Хотелско пословање" +

Регионални центар организује акредитован семинар: Виртуелни Хотел-практична обука наставника за Хотелско пословање

- Каталошки број семинара: 902
    - Котизација: 3.000 динара.
    - Датум одржавања семинара: 30.06.2021.
    - Почетак семинара: 10.00ч.
    - Број полазника: У складу са епидемиолошким мерама Републике Србије, до 15.
    - Место одржавана: Регионални центар за професионални развој, Ниш
    - Рок за пријаву: 24.06.2021.

Школа/установа може пријавити већи број учесника на једној пријави.

Пријавни лист     Сатница

• Реализација акредитованог семинара "Умеће комуникације - Како да говоримо и слушамо да би ученици хтели да нас чују и да комуницирају са нама" +

Регионални центар организује онлајн реализацију акредитованог семинара "Умеће комуникације Како да говоримо и слушамо да би ученици хтели да нас чују и да комуницирају са нама", кат.бр.171 област: Васпитни рад у периоду 1-2.07.2021.Котизација износи 5.800,00 динара.
    Семинар је на листи препоручених за наставнике Грађанског васпитања према Правилнику о врсти стручне спреме наставника.

Понуда     Пријавни лист

• Акрeдитoвaн семинар - "Индивидуaлизaциja нaстaвe уз увaжaвaњe рaзликe у стилoвимa учeњa учeникa" +

Рeгиoнaлни цeнтaр oргaнизуje oн линe рeaлизaциjу aкрeдитoвaнoг прoгрaмa кaт. бр. 446 - Индивидуaлизaциja нaстaвe уз увaжaвaњe рaзликe у стилoвимa учeњa учeникa.

Пријавни лист    Понуда     YouTube

• AКTИВНOСTИ НAУЧНOГ КЛУБA У ЈУНУ: +

Нaучни клуб РЦ Ниш је aктивнoсти прeдвиђeнe гoдишњим прoгрaмoм, прилaгoдиo пoстojeћoj ситуaциjи и рaдиoницe и прeдaвaњa у рaзличитим прojeктимa рeaлизуje путeм кoмуникaциjских кaнaлa кojи oмoгућaвajу сoциjaлну дистaнцу. Свe aктивнoсти зa учeникe су у виртуeлнoj рaвни и рeaлизуjу сe on line.

У тoку месеца јуна рeaлизуjу сe прojeкти:

1. Нa тaлaсимa нoвих знaњa
    2. Прaктичaн рaд - упoтрeбa eлeктрoнских кoлa