М3 - Мај месец математике

21.05.2015.

• У оквиру манифестације "М3 Мај месец математике", 90 ученика I и II разреда Основне школе "Свети Сава" погледали су пројекцију филма "Доналд у свету математике". На овај начин су допринели да се и међу најмлађим узрастом математика популарише на прави начин и изгради прихватајућистав о овој науци.
  • У оквиру обележавања "М3 - Мај месец математике", ученици 4. разреда ОШ "Душан Радовић" присуствовали су пројекцији филма, изложби и испробали су Imaginary програм, који им је омогућио да увиде повезаност између алгебре и геометрије.
  • Као део манифестације "М3 - Мај месец математике", за ученике петог и седмог разреда ОШ "Вожд Карађорђе" и шестог и осмог разреда "ОШ Стефан Немања", наставница математике Душица Марковић реализовала је радионице "Калеидоскоп" и "Уметност говори језиком математике". Ученици су имали прилику да погледају филм "Рана историја математике". Радионицама је присуствовало 60 ученика ове две нишке школе

IMG 7848 resize IMG 7844 resize IMG 7839 resize