Изложба "Обновите енергије"

23.03.2015. Регионални центар у партнерству са Француским институтом у Србији у периоду 23.03-05.04.2015. организује научно едукативну изложбу под називом "Обновите енергије". Отварању изложбе присуствовали су Viržini Manfroni - аташе за универзитетску и научну сарадњу Француске амбасаде, Šarlen Žuv - координаторка пројекта при Универзитету у Београду, Саша Миљковић - почасни конзул Француске у Нишу и Kler Bortolusi - директорка канцеларије у Нишу. Предавање на тему Обновљиви извори енергије - мода или потреба“ одржао је Милан Протић, асистент Факултета заштите на раду.

IMG 7293 resize IMG 7301 resize IMG 7287 resize IMG 7289 resize

Другог дана изложбе организоване су интерактивне радионице за ученике по моделу професора Стевана Јокића. Како човек трансформише материју за своје потребе, како може да смањи своју потрошњу енергије у свакодневном животу, нека су од питања на које су ученици нишких основних школа добили одговоре. Кроз низ једноставних, интересантних и конкретних примера наставници Славољуб Митић, Нена Стојановић, Наташа Ћирић и Милена Митровић подстакли су ученике да размишљају о употреби енергије у свакодневном животу. Ученици су такође имали прилику да погледају епизоду телевизијске емисије о новим типовима енергије која је део познатог серијала француске телевизије „Није то ништа страшно“, где се на забаван начин представљају различити типови обновљивих енергија.

IMG 7305 resize IMG 7319 resize IMG 7327 resize IMG 7330 resize